Detta är resultaten från Hudik Cup 2016. Se de senaste resultaten från Hudik Cup 2017 här.



Fredag 17/6 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17060100 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Björkberg A F15 Grp A Alnö IF 1 - 0 Njurunda IK      
17060300 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Överås A P13 Grp E Täby FK 1 0 - 3 Iggesunds IK      
17060800 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Björkberg B F15 Grp A Tierps IF 0 - 0 IFK Östersund      
17061000 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Glysis A P10 Grp E Frösö IF 2 1 - 1 Edsbyns IF      
17061100 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Glysis B P10 Grp F Triangeln IK Grön 6 - 2 Söråkers FF      
17061200 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Glysis C P10 Grp F Strands IF Svart 1 - 3 IFK Östersund Real      
17061500 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter A P11 Grp B Alnö IF Gul 3 - 2 IFK Timrå 2      
17061600 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter B P11 Grp B Frösö IF 1 1 - 0 Valbo FF Vit      
17061700 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter C P11 Grp C Njurunda SK 1 3 - 2 Ope IF 2      
17061800 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter D P11 Grp C Edsbyns IF 2 3 - 1 Valbo FF Röd      
17061900 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter E P11 Grp I Iggesunds IK 1 - 0 IFK Östersund Lugnvik      
17062000 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter F P11 Grp I Hagaström SK 1 1 - 6 Kubikenborgs IF 1      
17062100 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter G P11 Grp J Bollstanäs SK Grön 4 - 0 Edsbyns IF 1      
17060700 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter H P11 Grp J Sidsjö-Böle IF 3 - 2 Alnö IF Röd      
17061400 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter J P13 Grp D Sidsjö-Böle IF 5 - 2 Mälarhöjdens IK      
17062900 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Sparbanken Arena D P13 Grp E Gif Sundvall 3 - 0 W Enångers IK      
17063100 fr 17/06 18:00 fr 17/06 Ullsäter I P13 Grp D Norrala IF 0 - 8 Ope IF      
17061001 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Glysis A P10 Grp E Tallkrogens IF 1 1 - 2 Essviks AIF      
17061101 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Glysis B P12 Grp M Sundsvalls FF Röd 1 - 2 IFK Timrå 1      
17061201 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Glysis C P12 Grp M Sollentuna ...elenelund 2 0 - 1 Edsbyns IF 1      
17061501 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter A P11 Grp F Frösö IF 2 4 - 1 Delsbo IF      
17061601 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter B P11 Grp F Bollstanäs SK Svart 6 - 0 Selånger FK Röd      
17061701 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter C P11 Grp G Bollstanäs SK Gul 1 - 1 IFK Timrå 1      
17061801 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter D P11 Grp G Ljusdals IF 1 3 - 1 Ås IF      
17061901 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter E P11 Grp H Ope IF 1 1 - 2 Ljusdals IF 2      
17062001 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter F P11 Grp H IFK Viksjö 2 2 - 2 Selånger FK Blå      
17062101 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter G P12 Grp A Hagaströms SK Gul 4 - 1 Selånger FK 1      
17060701 fr 17/06 18:40 fr 17/06 Ullsäter H P12 Grp A IFK Östersund Röd 0 - 4 Sundbybergs IK      
17060101 fr 17/06 18:50 fr 17/06 Björkberg A F14 Grp A IFK Östersund 3 - 1 Segeltorps IF      
17060301 fr 17/06 18:50 fr 17/06 Överås A F14 Grp C Njurunda IK 1 - 0 Hille IF      
17060801 fr 17/06 18:50 fr 17/06 Björkberg B F14 Grp A Tierps IF 0 - 1 IFK Timrå      
17061401 fr 17/06 18:50 fr 17/06 Ullsäter J F13 Grp A Näsvikens IK 0 - 12 Selånger FK      
17062901 fr 17/06 18:50 fr 17/06 Sparbanken Arena D F14 Grp C Frösö IF 0 - 3 Djurgårdens IF      
17063101 fr 17/06 18:50 fr 17/06 Ullsäter I F13 Grp A IK Frej Täby 0 - 0 IFK Timrå      
17061002 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Glysis A P12 Grp N Norrala IF Röd 3 - 2 Selånger FK 2      
17061102 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Glysis B P11 Grp D Njurunda SK 2 1 - 2 IFK Östersund Chelsea 05      
17061202 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Glysis C P11 Grp D Strands IF Vit 1 - 0 Sund IF      
17061502 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter A P12 Grp B Moffe BK 0 - 5 Sundsvalls FF Vit      
17061602 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter B P12 Grp B Delsbo IF 0 - 1 Älvsjö AIK 3      
17061702 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter C P12 Grp C Hagaströms SK Svart 1 - 1 Sund IF      
17061802 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter D P12 Grp C Njurunda SK 2 - 3 Norrala IF Blå      
17061902 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter E P12 Grp D Edsbyns IF 2 0 - 3 Härnösands FF      
17062002 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter F P12 Grp D Upsala IF 1 2 - 2 Sidsjö-Böle IF Grön      
17062102 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter G P12 Grp E Kubikenborgs IF Gul 1 - 2 Sunnersta AIF 1      
17060702 fr 17/06 19:20 fr 17/06 Ullsäter H P12 Grp E Frösö IF 2 1 - 0 Forsa IF      
17060102 fr 17/06 19:40 fr 17/06 Björkberg A F14 Grp B Surahammars FK 4 - 1 Ås IF      
17060302 fr 17/06 19:40 fr 17/06 Överås A P13 Grp A IF Brommapojkarna P03-5 0 - 0 Sundsvalls FF      
17060802 fr 17/06 19:40 fr 17/06 Björkberg B F14 Grp B Alnö IF 1 - 0 IF Team Hudik      
17061402 fr 17/06 19:40 fr 17/06 Ullsäter J F13 Grp B IF Team Hudik 3 - 1 IFK Östersund      
17062902 fr 17/06 19:40 fr 17/06 Sparbanken Arena D P13 Grp A Frösö IF 3 - 1 Strands IF Vit      
17063102 fr 17/06 19:40 fr 17/06 Ullsäter I F13 Grp B Alnö IF Vit 3 - 0 Njurunda IK      
17061003 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Glysis A P12 Grp N Strömsbro IF 1 0 - 3 Bollstanäs SK 2      
17061103 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Glysis B P11 Grp E IFK Viksjö 1 3 - 0 Strömsbergs IF      
17061203 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Glysis C P11 Grp E Strands IF Svart 1 - 3 Alnö IF Vit      
17061503 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter A P12 Grp F Strands IF Svart 2 - 0 IFK Östersund Vit      
17061603 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter B P12 Grp F Älvsjö AIK 2 2 - 3 Sidsjö-Böle IF Svart      
17061703 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter C P12 Grp G BIK SK 0 - 1 Upsala IF 2      
17061803 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter D P12 Grp G Alnö IF 1 0 - 2 IFK Timrå 2      
17061903 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter E F11 Grp D Brunflo FK 2 - 2 IF Team Hudik      
17062003 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter F F11 Grp D Sidsjö-Böle IF 1 - 0 IFK Östersund 1      
17062103 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter G P12 Grp H Sollentuna ...elenelund 1 2 - 1 Kubikenborgs IF Svart      
17060703 fr 17/06 20:00 fr 17/06 Ullsäter H P12 Grp H Frösö IF 1 2 - 1 Strands IF Vit      
17060103 fr 17/06 20:30 fr 17/06 Björkberg A P15 Grp A Selånger FK 4 - 0 Söderhamns FF      
17060303 fr 17/06 20:30 fr 17/06 Överås A P13 Grp B Täby FK 2 3 - 0 Kovlands IF      
17060803 fr 17/06 20:30 fr 17/06 Björkberg B P15 Grp A Ope IF 2 - 2 Iggesunds IK      
17061403 fr 17/06 20:30 fr 17/06 Ullsäter J F13 Grp C Sundsvalls FF 4 - 0 Tierps IF      
17062903 fr 17/06 20:30 fr 17/06 Sparbanken Arena D P13 Grp B Arnäs IF 2 - 2 Strands IF Svart      
17063103 fr 17/06 20:30 fr 17/06 Ullsäter I F13 Grp C Edsbyns IF 2 - 1 Ope IF      
17061004 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Glysis A P11 Grp A Frösö IF 3 1 - 2 Hagaström SK 2      
17061104 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Glysis B F12 Grp F Sundsvalls FF 1 - 0 Söråkers FF      
17061204 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Glysis C F12 Grp F IF Team Hudik 5 - 1 Norrtulls SK      
17061504 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter A P12 Grp I Sundsvalls FF Blå 1 - 2 Ope IF 2      
17061604 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter B P12 Grp I Bollnäs Gif 0 - 2 Sunnersta AIF 2      
17061704 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter C P12 Grp J Strömsbro IF 2 3 - 0 Strömsbruks IF/NFF      
17061804 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter D P12 Grp J Svartviks IF 5 - 2 Ope IF 1      
17061904 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter E P12 Grp K Älvsjö AIK 1 2 - 1 Östersunds FK      
17062004 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter F P12 Grp K Norrala IF Vit 5 - 0 Söråkers FF      
17062104 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter G P12 Grp L Alnö IF 2 9 - 1 Bollstanäs SK 1      
17060704 fr 17/06 20:40 fr 17/06 Ullsäter H P12 Grp L Iggesunds IK 0 - 4 Strömsbergs IF      
17060104 fr 17/06 21:20 fr 17/06 Björkberg A P15 Grp B Rönninge Salem 1 - 3 Strömsbruk/Nordanstig      
17060304 fr 17/06 21:20 fr 17/06 Överås A P13 Grp C Ljusdals IF 1 - 1 Bergsjö IF      
17060804 fr 17/06 21:20 fr 17/06 Björkberg B P15 Grp B Svartviks IF 3 - 2 Strands IF P01      
17061404 fr 17/06 21:20 fr 17/06 Ullsäter J F13 Grp D Alnö IF Röd 4 - 1 Ås IF      
17062904 fr 17/06 21:20 fr 17/06 Sparbanken Arena D P13 Grp C Hässelby SK 1 - 2 Kubikenborgs IF      
17063104 fr 17/06 21:20 fr 17/06 Ullsäter I F13 Grp D Söderfors GoIF 0 - 2 Iggesunds IK      
Monitor Adidas Hogges Visit Glada Hudik Coop Strands IF Intersport Hudiksvall Bilmetro Hela Hälsingland Tisdag Iggesund Paperboard